Rzymskokatolicka Parafia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Kleszczowie

Ogłoszenia parafialne

1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które wygłosi ks. Paweł Lamek – proboszcz z Czernic. Program rekolekcji w niedziele Msze św. o stałych godzinach. W poniedziałek i wtorek Msze św. z naukami ogólnymi o godzinach: 10.00, 16.00 i 17.30. Spotkanie rekolekcyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek 11 grudnia po Mszy św. o 17.30. Serdecznie zapraszamy do adwentowych refleksji.

2. 11 grudnia na zakończenie naszych rekolekcji wyjazd na czuwanie na Jasną Górę o godz. 19.00 z parkingu przed kościołem. Można się jeszcze zapisać.

3. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w czwartek 13 grudnia w godzinach od 9.00-10.30 oraz od 18.00-19.30. Zachęcamy do skorzystania z obecności w naszej parafii księży, którzy przyjadą specjalnie, aby nas wyspowiadać.

4. 13 grudnia to także w naszej Parafii, już od lat, Doba Eucharystyczna. Jest to 24 godziny dla Pana, a właściwie dla nas. Przez całą dobę będziemy mieli możliwość adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do uczestnictwa w tej modlitwie. Propozycja poszczególnych godzin adoracji dla kolejnych ulic i miejscowości znajduje się w gablocie, w internecie oraz w gazetce parafialnej „Nasze wieści”.

5. Do nabycia w zakrystii lub kancelarii parafialnej są poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. Opłatki można nabyć za dobrowolną ofiarę, a świece są w cenie: małe po 6 zł, duże po 12 zł.

6. Cały czas pamiętamy o zgłaszanych do usunięcia drzewach na cmentarzu. Uprzejmie proszę, aby osoby, które proboszcza informowały o wchodzących w szkodę drzewach zaznaczyły je trwale farbą lub wstążką, aby była możliwość złożenia stosownego wniosku do Urzędu Gminy.

7. Czas adwentowy to dla księży okres wytężonego wysiłku i pracy w związku z rekolekcjami i spowiedziami, które podejmujemy i które odbywają się w innych parafiach naszego dekanatu. Stąd z góry przepraszamy za to, że nie będziemy mogli być na wszystkich spotkaniach wigilijnych i opłatkowych. Nie jesteśmy w stanie uczestniczyć we wszystkich organizowanych przez różne instytucje i podmioty uroczystościach, ale serdecznie dziękujemy za pamięć i zaproszenie.

8. Zapowiedzi przedślubne.

16.12.2018