Rzymskokatolicka Parafia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Kleszczowie

12.08.2018 – XIX Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w Kościele przeżywamy:
- we wtorek – Wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i męczennika
- w środę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Boskiej Zielnej)
- w piątek – Wspomnienie św. Jacka, kapłana

2. Dziękuję 2 panom ze Żłobnicy i 1 panu z Kleszczowa za pomoc w pracach przy konserwacji płaskich części dachu Kościoła. Mimo upałów, które panowały w dniach pracy, udało się wszystko sprawnie zrealizować. Serdeczne Bóg Zapłać!

3. We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego – Uroczystość odpustowa w Brudzicach – suma o godz. 12.00.

4. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwana potocznie Świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze św. będą o 8.00, 10.00 i 17.00. Po każdej Mszy św. tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to także rocznica tzw. Cudu nad Wisłą. W tym dniu szczególnie modlimy się o opiekę Matki Bożej nad naszą Ojczyzną.

5. Dziś II niedziela miesiąca - od godz. 11.00 do 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

6. W piątek przypada III piątek miesiąca. Na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz Mszę św. za naszych bliskich zmarłych. Można jeszcze dodać własne intencje za swoich bliskich zmarłych.

14.08.2018
Dziś imieniny: